[ Wróć ]

Za miesiąc wyruszamy!

czwartek, 16 maj 2013, 22:55

Wyruszamy 16 czerwca. Lecimy do Nairobi w Kenii, stamtąd jedziemy do Aruszy w Tanzanii i z Aruszy zaczynamy naszą Wielką Przygodę.
W programie: zwiedzanie miasta Arusza i polskiego cmentarza z czasów II wojny światowej w Tengeru, treking w okolicach Oldonyo Lengai, świętej góry Masajów, obserwowanie zwierząt w parkach narodowych Manyara i Serengeti, zwiedzanie krateru Ngorongoro i stanowiska archeologiczno-paleontologicznego Olduvai oraz wizyta w sierocińcu w Mweka prowadzonym przez siostry urszulanki. Niektóre z nas zdecydowały się też na lot balonem, a niektóre zakończą wyprawę krótkim odpoczynkiem na Zanzibarze. Powrót 26 czerwca.

Za nami już szczepienia i kompletowanie dokumentów. Czas na dopracowanie szczegółów. W tym celu prawie cała ekipa spotkała się 11 maja w gościnnym domu Ani Boroszko. Na spotkaniu Dorota dokładnie opowiedziała nam o wymaganiach i procedurach na trasie, przedstawiła nam szczegóły programu, przekazała nam komplety niezbędnych dokumentów (bilety, ubezpieczenie, przewodnik, itp). Dostałyśmy też bardzo ładne i funkcjonalne kubeczki firmowe Moremi Africa, a dostaniemy też gustowne kapelusze :)Miałyśmy oczywiście sporo pytań, a potem rozgorzała dyskusja do czego możemy się przydać w sierocińcu w Mweka i co powinnyśmy ze sobą do sierocińca zabrać. Propozycji było sporo i bardzo różnych. Na pewno dzieciakom przydadzą się kredki, piłki czy drobne zabawki. Podobno bardzo lubią też polski budyń. A może uda się nam odmalować kuchnię sierocińca, która na zdjęciach prezentuje się nieciekawie.
W czasie całego spotkania było bardzo, bardzo wesoło. Oj będzie się działo w Tanzanii :)Komentarze:

Kasia M, wtorek, 28 maj 2013, 23:34

Oj Babki aż mnie żal ścisnął, że nie jadę no ale fajnie, że jest blog to my - te które zostajemy w Polsce będziemy miały trochę wrażenie, że jesteśmy z Wami.

Ciekawi mnie jakie było najdziwniejsze pytanie do Doroty?

 
Twój komentarz:
Imię: E-mail or strona www:  


Admin login | Script by Alex